WIZYTACJA KANONICZNA I 150-LECIE KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

        Tradycją jest, że co 5 lat każda z parafii odwiedzana jest przez biskupa ordynariusza, lub biskupa sufragana w celu dokonania wizytacji kanonicznej. Ks. Biskup przybywa jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii, ocenić działania administrującego nią proboszcza, działających stowarzyszeń. Przychodzi jak pasterz do swojego stada, by umacniać Słowem Bożym wspólnotę parafialną, umacniać Duchem Świętym młodzież, która wówczas przystępuje do Sakramentu Bierzmowania, błogosławi dzieci i wysłuchuje radości i smutków noszonych w sercach parafian.

    W dniu 11 października wizytował kryłowską parafię sufragan zamojsko- lubaczowski ks. bp dr Mariusz Leszczyński, w towarzystwie dziekana dekanatu hrubieszowskiego ks. prałata Kazimierza Gawlika i oficjała Sądu Biskupiego ks. dra Ryszarda Mazurkiewicza.
    Podczas wizytacji, zgodnie z ceremoniałem przewidzianym przez prawo kanoniczne, była również uroczysta Msza Święta o godz. 12:00, podczas której Jego Ekscelencja udzielił Sakramentu Bierzmowania kryłowskiej młodzieży. Powyższa Msza Święta była również dziękczynieniem z racji 150 rocznicy istniejącego kościoła parafialnego, która w roku 2009 właśnie wypada.


    Poniżej kilka zdjęć z opisywanych uroczystości:

       
                   

                     


(fot. H. Żurawski)