S I Ł O W N I A    W    K R Y Ł O W I E :


    Paco KRYŁÓW - amatorska siłownia w Kryłowie. Człon "paco" nawiązuje nazwy firmy pierwszych ciężarow.

    W roku 2004, właściciel apteki w Kryłowie (zresztą dawny sportowiec - uprawial m.in. wielobój) Pan Przemysław Sidor - dawniej uprawiający wielobój -opowiadając o kulturystyce zachęcił do ćwiczeń na siłowni kryłowską młodzież. Skonstruował pierwszą, prostą, ławeczkę do wyciskania i podarował 70 kg obciążenia oraz gryf.
 
"W roku 2004 na naszą siłownię zaczął chodzić Przemek Kołtoniuk i ćwicząc regularnie, inni chodzili tylko od czasu do czasu. Jednak już rok później, a dokładniej w lipcu 2005 nastąpił "sportowy przełom" w życiu Artura Kaszyńskiego, Jakuba Kołtoniuka i Adriana Zdunka. Razem uczęszczaliśmy do tej samej klasy a właśnie druga gimnazjum była wyśmienitym okresem na rozpoczęcie treningów (bo wiadomo - organizm najlepiej sie wtedy rozwija). Łatwo jednak można bylo stracić zapał, ale z nami tak nie było, mimo tego, że ważylismy ok. 60 kg, to w bicepsie mieliśmy ok 30cm :D.
    Efekty przychodziły szybko w wyniku intensywnego i regularnego treningu, bez zażywania suplementow diety (nigdy nie sięgnęliśmy po niedozwolone środki! ...."

    Z czasem dokupowany był kolejny sprzęt. Aktualnie siłownia dysponuje ponad 350 kg obciążenia, nową profesjonalną ławeczkę do ćwiczeń z wyciągiem i modlitewnikiem oraz funkcją skosu, starą ławeczke zrobioną przez Przemysława Sidora, kilka prostych gryfow - jeden z nich jest sztangą olimpijską, dwa gryfy łamane, 2 pary hantli, ławeczkę skośną do brzuszków, worek bokserski, 17,5 kg cieżarek do wyciskania na bark, 2 pasy uciskowe i rękawice.

    Ćwiczący:
Przemysław Kołtoniuk, Jakub Kołtoniuk, Adrian Zdunek, Arkadiusz Dubiel , Artur Kaszyński, Maciej Sawczuk, Tomasz Drączkowski  i Kamil Węgorek. Dawniej uczęszczał również Bartłomiej Hunkiewicz.