Promocja książki: „ Dzieje miejscowości gminy Mircze, powiat hrubieszowski”


     W dniu 20 kwietnia 2008 roku w Szkole Podstawowej w Mirczu odbyła się promocja książki „ Dzieje miejscowości gminy Mircze, powiat hrubieszowski” autorstwa Ewy Niedźwiedź, Józefa Niedźwiedzia, Ewy Prusickiej-Kołcon, Marka Kołcona, Lecha Szopińskiego.
Wśród zaproszonych było także nasze Towarzystwo Przyjaciół Kryłowa i Okolic. Na uroczystość przybyli ludzie związani z kulturą i historią w powiecie hrubieszowskim.Byli także członkowie OSP, radni gminy Mircze, dyrektorzy szkół, nauczyciele, bibliotekarze oraz księża z naszego terenu.
Promocja książki połączona była z wręczeniem statuetek „Cypriana” zasłużonym czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirczu. Wśród nagrodzonych znalazła się Pani Bogusława Rosołowska z Prehoryłego.
Chętni mogli otrzymać autografy z dedykacją od autorów: Ewy Niedźwiedź, Józefa Niedźwiedzia i Lecha Szopińskiego.
W czasie uroczystości występowały zespoły „Echo” i „Szychowianki”. Całość prowadziła Dyrektor GOK w Mirczu Pani Marianna Sobczuk.
    Z Kryłowa obecni byli: Maria Szpytma, Aleksandra Wieczorek, Jan Baryła, Ks. Stefan Kuk, Henryk Szczucki, Krzysztof Szpytma, Ryszard Wieczorek i Henryk Żurawski. Z Prehoryłego Bogusława Rosołowska i Andrzej Baran.

       

       

Fot. i relacja - H. Żurawski.